tel

+420 606 855 797

Boudy pro psy

Po 12 letech útulkem prošlo, už spousta opuštěných pejsků, kteří se zoubkama na boudách vyřádili a i zub času udělal své. Další boudy pro pejsky dosluhují a je nutné je postupně obměňit.

Číst více

Na projekt přispěli

O projektu

Po 12 letech útulkem prošlo, už spousta opuštěných pejsků, kteří se zoubkama na boudách vyřádili a i zub času udělal své. Boudy pro pejsky dosluhují a je nutné je postupně obměňit, aby pejsci byli v zimě v teple a pohodlí.

Potřebujeme boudy dostatečně velké a aby byli rozkládací, které se snadno smontují uvnitř kotců pro pejky, bohužel do našich kotců není možné již smontovanou boudu pronést. Na to jsou vchodové dveře do psího kotce příliš malé. Potřebujeme, aby bouda měla střechu lehce odjímatelnou, což výrazně usnadní její čištění. A hlavně takovou boudu, aby byla zateplená a vyrobená z dobrého a pevného materiálu, aby nám vydržela dalších nejméně 10 let.

Našli jsme boudu, která splňuje všechny potřebné vlastnosti, ale cena jedné boudy je 8 990,- Kč, což je to bez dopravy a ochraného nátěru, který vytvoří ochrannou vrsvu, která zabrání vlivům prostředí, plísním a dalším škůdcům v poškození dřeva. A Pejsci potřebují 4 boudy, které je potřeby vyměnit, což je cca 40 000,-Kč.

 

DONIO pro nás uspořádalo sbírku na nové boudy pro pejsky

V našem útulku Voříšek, už nám dosluhují boudy. Potřebujeme nové, aby pejsci měli klidnou a teplou zimu.

Jsme velký útulek s kapacitou 80 pejsků a musíme vynaložit velké úsilí na to, aby naše zařízení (zejména kotce a výběhy) bylo čisté a udržované. Bohužel neovlivníme, že se naši čtyřnozí obyvatelé vyřádí na boudách. Za ta léta už boudy dostaly opravdu zabrat. Po 13 letech útulkem prošlo už spousta opuštěných pejsků, kteří se svými zoubky na boudách vyřádili a i zub času udělal své.

Boudy pro pejsky dosluhují a je nutné je postupně obměnit, aby pejsci byli v zimě v teple a pohodlí.

»»DONIO pro nás uspořádalo sbírku na nové boudy pro pejsky««

donio.jpg

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na boudy pro pejsky, které musí být dostatečně velké a rozkládací, aby se daly přinést přímo do kotců pro pejsky.

Také je potřeba, aby bouda měla střechu lehce odjímatelnou, což výrazně usnadní její čištění. A hlavně takovou boudu, aby byla zateplená a vyrobená z dobrého a pevného materiálu, aby nám vydržela dalších nejméně 10 let.

Libí se nám tato bouda, která splňuje všechny potřebné vlastnosti Cena jedné boudy je 9 950 Kč, ale není v ní započítána doprava a ochranný nátěr, který zabraňuje vlivům prostředí, plísním a dalším škůdcům. Pejsci potřebují 6 bud, které je potřeba vyměnit. Bez dopravy a nátěru vyjdou na necelých 60 000 korun.

bouda-2.jpg

 

 

Zateplená bouda pro psa XXL

zde je odkaz na výrobce Vladeko

Zateplená psí bouda s předsíňkou XXL je vhodná pro velká plemena. Rozměry této boudy pro psy jsou 160 x 90 x 90 cm, které jsou dostatečné pro ubytování velkých plemen, jako je například Německá doga nebo Československý vlčák. Bouda se skládá z vnitřního dřevěného rámu z hranolů o rozměrech 30 x 30 milimetrů. Na tento rám jsou z vnitřní strany přišroubovány OSB desky o síle 10 milimetrů. Ty jsou zvoleny z důvodu maximálního pohodlí Vašich mazlíčků a zároveň Vám usnadní čištění vnitřního prostoru v psí boudě. Z vnější strany boudy pro velké psy jsou pro bezvadný vzhled přišroubovány silné palubky ze smrkového dřeva. Na palubky jsou připevněny ochranné plechy, které zabrání Vašemu pejskovi v okousání boudy, jejímu poškození a samozřejmě i nechtěnému snězení dřevěných kousků.

Silná izolace z bílého polystyrenu

Každá část velké boudy pro psa XXL je pečlivě zaizolovaná. Jako izolace je použit bílý polystyren o síle 30 milimetrů, který bohatě dostačuje na udržení příjemného klima v boudě i za chladných večerech. Izolace je vložena jak do dvojitých stěn, tak i zespoda boudy do podlahy a do bytelné oplechované střechy. K izolaci psí boudy od okolního chladného, nebo naopak i horkého, počasí přispívá svým nemalým dílem i rozměrná předsíňka. Ta také slouží jako místo, kde se zachytí ten největší nepořádek, z Vašeho pejska v ní opadá hlína a otře se bahno, takže je v psí ložnici udržena dostatečná čistota. Z předsíňky zároveň může pes koukat ven do světa a pozorovat okolní dění.

Snadno odjímatelná zateplená střecha

Zateplená psí bouda pro velkého psa XXL je zakryta rovnou střechou s vrchním oplechováním. Střecha je velice snadno odjímatelná a při pokládání střechy nepotřebujete vyvinout žádnou zvláštní námahu, střecha perfektně padne do připraveného místa. Střecha s jejím oplechováním je ideálním místem, kde se Vaši miláčci mohou v klidu vyhřívat.

Montáž boudy pro psa za pár minut

V případě poškození psí boudy – například vyškrábání stěn nebo jinak, je velice snadná náprava. Jednotlivé díly boudy jsou snadno vyměnitelné a rychle k dostání. Poškození boudy v rozích a kolem vstupu do boudy zabraňuje oplechování z pozinkovaného plechu, zateplená psí bouda tak zbytečně neztrácí své izolační vlastnosti z důvodu okousání rohů. Bouda pro velkého psa XXL je dodávána na paletě a její montáž nezabere více než 15 minut Vašeho odpoledne. Veškeré díly boudy pro psy jsou z výroby předvrtané, jejich skládání pak připomíná jednoduchou dětskou stavebnici. Bouda se snadno montuje i uvnitř kotců pro psy, do kterých není možné ji již smontovanou pronést. Na to jsou vchodové dveře do psího kotce příliš malé.

Bouda je vhodná pro velká plemena psů

Zateplená bouda pro psy XXL je vhodná pro velká plemena. Psí bouda XXL se hodí například pro plemena:

 • Afgánský chrt
 • Akita Inu
 • Aljašský malamut
 • Bernský salašnický pes
 • Bloodhound
 • Československý vlčák
 • Grónský pes
 • Německá doga
 • Německý ovčák
 • Sibiřský husky

Psí bouda pro velká plemena je standardně dodávána bez povrchové úpravy. V případě zájmu je možné boudu v naší lakovně natřít. K povrchové úpravě používáme osvědčené lazury Xyladecor. Na výběr je z nepřeberného množství barevných odstínů. Lazura na boudě pro psy vytvoří ochrannou vrsvu, která zabrání vlivům prostředí, plísním a dalším škůdcům v poškození dřeva.

Parametry zateplené  boudy pro psa XXL

Po 12 letech útulkem prošlo, už spousta opuštěných pejsků, kteří se zoubkama na boudách vyřádili a i zub času udělal své. Boudy pro pejsky dosluhují a je nutné je postupně obměňit, aby pejsci byli v zimě v teple a pohodlí.Potřebujeme boudy dostatečně velké a aby byli rozkládací, které se snadno smontují uvnitř kotců pro pejky, bohužel do našich kotců není možné již smontovanou boudu pronést. Na to jsou vchodové dveře do psího kotce příliš malé. Potřebujeme, aby bouda měla střechu lehce odjímatelnou, což výrazně usnadní její čištění. A hlavně takovou boudu, aby byla zateplená a vyrobená z dobrého a pevného materiálu, aby nám vydržela dalších nejméně 10 let.Našli jsme boudu, která splňuje všechny potřebné vlastnosti, ale cena jedné boudy je 8 990,- Kč, což je to bez dopravy a ochraného nátěru, který vytvoří ochrannou vrsvu, která zabrání vlivům prostředí, plísním a dalším škůdcům v poškození dřeva. A Pejsci potřebují 4 boudy, které je potřeby vyměnit, což je cca 40 000,-Kč.

.
Zateplená bouda pro psa XXL zde je odkaz na výrobce VladekoZateplená psí bouda s předsíňkou XXL je vhodná pro velká plemena. Rozměry této boudy pro psy jsou 160 x 90 x 90 cm, které jsou dostatečné pro ubytování velkých plemen, jako je například Německá doga nebo Československý vlčák. Bouda se skládá z vnitřního dřevěného rámu z hranolů o rozměrech 30 x 30 milimetrů. Na tento rám jsou z vnitřní strany přišroubovány OSB desky o síle 10 milimetrů. Ty jsou zvoleny z důvodu maximálního pohodlí Vašich mazlíčků a zároveň Vám usnadní čištění vnitřního prostoru v psí boudě. Z vnější strany boudy pro velké psy jsou pro bezvadný vzhled přišroubovány silné palubky ze smrkového dřeva. Na palubky jsou připevněny ochranné plechy, které zabrání Vašemu pejskovi v okousání boudy, jejímu poškození a samozřejmě i nechtěnému snězení dřevěných kousků.Silná izolace z bílého polystyrenuKaždá část velké boudy pro psa XXL je pečlivě zaizolovaná. Jako izolace je použit bílý polystyren o síle 30 milimetrů, který bohatě dostačuje na udržení příjemného klima v boudě i za chladných večerech. Izolace je vložena jak do dvojitých stěn, tak i zespoda boudy do podlahy a do bytelné oplechované střechy. K izolaci psí boudy od okolního chladného, nebo naopak i horkého, počasí přispívá svým nemalým dílem i rozměrná předsíňka. Ta také slouží jako místo, kde se zachytí ten největší nepořádek, z Vašeho pejska v ní opadá hlína a otře se bahno, takže je v psí ložnici udržena dostatečná čistota. Z předsíňky zároveň může pes koukat ven do světa a pozorovat okolní dění.Snadno odjímatelná zateplená střechaZateplená psí bouda pro velkého psa XXL je zakryta rovnou střechou s vrchním oplechováním. Střecha je velice snadno odjímatelná a při pokládání střechy nepotřebujete vyvinout žádnou zvláštní námahu, střecha perfektně padne do připraveného místa. Střecha s jejím oplechováním je ideálním místem, kde se Vaši miláčci mohou v klidu vyhřívat.Montáž boudy pro psa za pár minutV případě poškození psí boudy – například vyškrábání stěn nebo jinak, je velice snadná náprava. Jednotlivé díly boudy jsou snadno vyměnitelné a rychle k dostání. Poškození boudy v rozích a kolem vstupu do boudy zabraňuje oplechování z pozinkovaného plechu, zateplená psí bouda tak zbytečně neztrácí své izolační vlastnosti z důvodu okousání rohů. Bouda pro velkého psa XXL je dodávána na paletě a její montáž nezabere více než 15 minut Vašeho odpoledne. Veškeré díly boudy pro psy jsou z výroby předvrtané, jejich skládání pak připomíná jednoduchou dětskou stavebnici. Bouda se snadno montuje i uvnitř kotců pro psy, do kterých není možné ji již smontovanou pronést. Na to jsou vchodové dveře do psího kotce příliš malé.Bouda je vhodná pro velká plemena psůZateplená bouda pro psy XXL je vhodná pro velká plemena. Psí bouda XXL se hodí například pro plemena:

 • Afgánský chrt
 • Akita Inu
 • Aljašský malamut
 • Bernský salašnický pes
 • Bloodhound
 • Československý vlčák
 • Grónský pes
 • Německá doga
 • Německý ovčák
 • Sibiřský husky

Psí bouda pro velká plemena je standardně dodávána bez povrchové úpravy. V případě zájmu je možné boudu v naší lakovně natřít. K povrchové úpravě používáme osvědčené lazury Xyladecor. Na výběr je z nepřeberného množství barevných odstínů. Lazura na boudě pro psy vytvoří ochrannou vrsvu, která zabrání vlivům prostředí, plísním a dalším škůdcům v poškození dřeva.
Parametry zateplené boudy pro psa XXL

 

Vnější rozměry psí boudy 160 x 90 x 90 cm
Vnější rozměry psí boudy 160 x 90 x 90 cm
Vnitřní rozměry psí boudy 149 x 80 x 84,5 cm
Velikost vchodu 40 x 60 cm
Rozměry ložnice 95,5 x 80 cm
Rozměry předsíňky 49 x 80 cm
Rozměry střechy 171 x 95,5 x 4 cm
Hmotnost 119 kg
Hmotnost střechy 17,5 kg
Síla stěny psí boudy 5,5 cm
Síla izolační vrstvy 30 mm
Materiál izolační vrstvy bílý polystyren
Síla plechu 0,55 mm

6000 Kč

vybráno z 60000 Kč

10 %

Bankovní spojení

Číslo účtu: 2601521900/2010

Variabilní symbol: 930

2021 © Nadační fond Voříšek. Všechna práva vyhrazena.

Navrhla a vytvořila mevia.cz