tel

+420 606 855 797

Jak pomoci

 
 

Staň se PATRONEM útulku Voříšek a pomáhej nám.

Pomáháme zvířátkům, která se ztratila a nebo neměla v životě štěstí, byla odložena nebo dokonce týrána, těm, kteří si sami bez naší, Vaší pomoci nedokážou pomoci. Díky Vám a Vaší pomoci jim můžeme dát péči, vyléčit šrámy na těle i na duši

 

Je spousta lidí , kteří si z nejrůznějších důvodů domu pejska vzít nemůžou. Ať už z nedostatku času nebo nemají vhodné prostory a lidé, kteří mají alergii a přitom by rádi nějaké to zvíře chtěli. Řešením je tak zvaná adopce na dálku. Navštívíte náš útulek osobně nebo si na internetových stránkách vyberete pejska, kterého byste měli zájem adoptovat a tím mu pomoci důstojně dožít a nebo se o něj na dálku postarat do té doby, než mu najdeme nový domov. Na pejska přispíváte měsíční částkou, půl roku, rok nebo dva roky, záleží jen na Vás jak dlouho a jak jej podpoříte a na našich webových stránkách útulku Voříšek u fota Vámi vybraného pejska bude Vaše jméno, jméno strážného anděla.Pejskovi tak můžeme víc dopřát, co se týká krmiva, pamlsků nebo novým pelíškem, v zimních měsících dekou atd. Můžete to samozřejmě nakoupit sami a k pejskovi dovést a alespoň Vás uvítá a Vy mu to budete moci dát osobně a udělat mu radost třeba procházkou. Naši strážní andělé mají přednostní právo na venčení svého virtuálně adoptovaného pejska, jen je potřeba telefonická rezervace.

Certifikát

Na památku od nás obdržíte Certifikát virtuální adopce, na kterém bude uvedeno jméno virtuálního páníčka a zároveň pejska, kterého se rozhodnete podpořit.

.

Komu pomůžeme?

Psích seniorů, kteří potřebují pomoci, je mnoho. Denně máme několik proseb na umístění pejsků u nás. , kde jim je zima, kde trpí psychicky, kde mají šance na umístění malé nebo potřebují nutně kvalitní veterinární péči. Pejsky přijímáme i od majitelů, kteří velmi často hrozí eutanazií.

 

Pejsky máme vždy uvnitř, poskytneme jim kvalitní veterinární a další péči a až tomu jejich stav dovolí, hledáme jim nové, milující domovy. Bohužel naše možnosti jsou ale omezené, především ty finanční. Téměř každý psí stařeček má nějaký   zdravotní problém, tedy pouze veterina za každého takového pejska se pohybuje v tisících, i desetitisících korun.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Naše měsíční náklady činí 150 – 200 tisíc korun.

 
 
Všechny vybrané peníze budou použity na úhradu veteriny, léků, krmení, speciálních diet,                                                 psích potřeb, karanténních nebo jiných prostor, apod.
 
 Víme, že doba není lehká, počet dárců klesl, ovšem počet potřebných nikoli.
Předem všem dárcům moc děkujeme. Jste skvělí a bez vás bychom pomáhat nemohli.

»více o virtuální adopci«


🐾 Venčení pejsků 🐾

Máte-li zájem vzít pejska na procházku, budeme za to moc rádi, ale hlavně naše lásky ušaté,, naši svěřenci, kterým tím velmi zpříjemníte den a uděláte jim velkou radost. Každý z nich se rád projde a pomazlí  

Podmínky venčení pejsků:

 • venčitel musí být starší 18 let a platný občanský průkaz
 • Pokud je venčitel mladší 18let, musí být v útulku a během venčení pod dohledem a v doprovodu rodiče.
 • Nezapomeňte si prosím vzít na sebe oblečení, u kterého Vám bude lhostejný stav na konci venčení.
 • Budeme rádi pokud budete sebou mít sáčky na bobany 🙂
 

Venčitel se zavazuje:

 1. mimo areál Útulku pro opuštěné psy Voříšek bude dodržovat platné právní předpisy, vč. obecně závazných vyhlášek, které se vztahují na držitele psů nebo osoby doprovázející psa
 2. při venčení se bude řídit pokyny obsaženými v tomto prohlášení a pokyny zaměstnanců útulku, budu dbát o bezpečnost zvířete, v žádném případě nebudu pouštět psa z vodítka a rovněž nikde neponechám psa uvázaného bez dozoru. Pokud je pes při převzetí z útulku opatřen náhubkem, nesmím jej po celou dobu venčení sejmout.
 3. se svěřeným psem bude zacházet šetrně a citlivě, při manipulaci nebudu používat násilí.
 4. bude se během venčení přiměřeně vyhýbat ostatním psům a zvířatům, abych předešel vzájemnému napadení (zranění).
 5. že byl přiměřeně poučen zaměstnancem útulku o povaze psa.
 6. po dobu venčení plně za psa zodpovídám a případnou škodu z působenou útulku a škodu způsobenou psem při venčení v plné výši uhradí.
 7. bere na vědomí, že po zaměstnancích útulku mohu požadovat k venčení současně pouze jednoho psa.nesvěří psa jiné osobě a to ani osobě blízké.
 8. vrátím psa nejpozději 15 minut před koncem návštěvní doby Útulku, a to v den vydání psa k venčení.
 

Venčení probíhá :

ve dny a dobu určenou pro veřejnost. Děkujeme, že respektujete návštěvní dobu pro veřejnost.

Vstup pro veřejnost:

 • Pondělí     10:00 – 12:00
 • Pátek        13:00 – 16:00
 • Sobota      13:00 – 16:00
 • Úterý – Středa – Neděle zavřeno, klidový režim
 • Státní svátky, Štědrý den a Nový rok zavřeno
Upozornění! Počet dobrovolníků v útulku je omezen. Děkujeme za pochopení.

 

🐾 Staň se PATRONEM útulku Voříšek 🐾

na úhradu pravidelných měsíčních provozních nákladů.

Pomáháme zvířátkům, která se ztratila a nebo neměla v životě štěstí, byla odložena nebo dokonce týrána, těm, kteří si sami bez naší, Vaší pomoci nedokážou pomoci. Díky Vám a Vaší pomoci jim můžeme dát péči, vyléčit šrámy na těle i na duši

 

Certifikát

Na památku od nás obdržíte Certifikát k finančnímu daru, na kterém bude uvedeno Vaše jméno a částka, kterou se rozhodnete pejsky podpořit.

Finanční pomoc

je pro nás velmi důležitá,  jsme soukromý útulek Voříšek, který nečerpá žádné dotace a byl postaven z úvěrů, které se ještě dnes splácí .Péči o pejsky je velice náročná a třeba malinká pomoc vítána. Jen pro Vaši představu služby za veterinířní péči činí  více jak 50 000 Kč měsíčně.

Mezi další velmi finančně náročné výdaje patří úhrady za enrgie v období zimním máme puštěno i 16 přímotopů a dva bojlery na celoroční ohřev vody a samozřejmě svícení. Mešíční platba za elektřinu činí 22 000 Kč. 

 
   
 Finanční příspěvky se používají na vše, co je v útulku právě akutní:  veterinární ošetření, péče, operace pejsků co je třeba opravit a  pro pejsky nakoupit. 
   
 Zažili jsme spoustu psích duší, pro které přišla pomoc v poslední chvíli, a pro které se začala díky podpoře veřejnosti, psát nová kniha života. Pojďte se s námi na pár z nich podívat. 

»Je spousta příběhů pějsků, kterým pomáháme a kterým jsme pomohli, tady pár z nich«


 

 

 

 

🐾 Zakoupením charitativního kalendáře 🐾

podpoříte pejsky bez domova, nadační fond Voříšek společně s útulkem Voříšek od roku 2018 vydává krásné charitativní kaledáře

Certifikát

Na památku od nás obdržíte Certifikát o zakoupení kalendáře a poděkování, na kterém bude uvedeno Vaše jméno.

utulekvorisek@seznam.cz

»Kalendář je možné objednat přes e-mal: více o objednání«


2024 © Nadační fond Voříšek. Všechna práva vyhrazena.

Navrhla a vytvořila mevia.cz